Česky

iMarket podporuje mojeID

Moje ID

Bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám aneb co je mojeID.

mojeID je určena všem uživatelům internetu. Pomocí ní se můžete přihlašovat k Vašim oblíbeným službám bez nutnosti dalších a dalších registrací. Nebudete si muset pamatovat spousty přihlašovacích jmen a hesel, bude Vám stačit jedno jméno a k němu jedno heslo. Vy sami si nastavíte, jaké osobní údaje poskytujete konkrétním serverům. Svou identitu tak budete mít pevně pod kontrolou.

 • získejte kontrolu nad svými osobními udaji
 • přihlašujte se k webovým službám bezpečně
 • zaveďte jednoduše mojeID také na Váš web!

Službu mojeID provozuje sdružení CZ.NIC od 26.10.2010. Po představení na několika konferencích pro odborníky nyní mojeID nabízíme také široké veřejnosti. Věříme, že mojeID bude s přibývajícím počtem poskytovatelů služeb s tímto přihlašováním stále atraktivnější cestou, jak chránit své soukromí a poskytnout svou identitu tam, kde o to stojíte.

Výhody mojeID pro uživatele

Jedno heslo pro mnoho webů

Již si nebudete muset pamatovat desítky přihlašovacích jmen a hesel na nejrůznější webové stránky. Bude vám stačit jediné jméno a heslo, které vám umožní přihlásit se na vaše oblíbené stránky z kteréhokoliv počítače nebo mobilního zařízení. Váš život na internetu bude o hodně jednodušší.

Osobní údaje pod kontrolou

Také vás nebaví měnit vaši doručovací adresu na několika serverech? Máte novou emailovou adresu? Nyní bude stačit změnit tyto údaje pouze jednou - mojeID se postará o to, aby vaše oblíbené stránky měly všechny důležité údaje při každém přihlášení vždy aktuální.

Vy sami si nastavte údaje, které prostřednictvím mojeID poskytnete různým provozovatelům služeb.

Bezpečnější přihlašování

Pokud používáte desítky hesel, pravděpodobně je máte někde zaznamenané. V horším případě je máte napsané na kousku papíru, který může být kýmkoliv odcizen a zneužit. S mojeID již tato hesla nebudete potřebovat. Velmi významný je také fakt, že provozovatelé serverů vaše heslo k mojeID nikdy neuvidí a tudíž ho nemohou následně zneužít Navíc mojeID umožňuje přihlašovat se i jiným bezpečnějším způsobem než pouhým heslem. Je možné přihlásit se také digitálním certifikátem a do budoucna je plánováno také přihlašování jednorázovým heslem.

Výhody mojeID pro poskytovatele

Více ověřených zákazníků a uživatelů na vaše weby

Logo mojeID má ambici stát se pečetí důvěryhodné výměny osobních informací mezi uživateli a provozovateli služeb. Webové stránky, které umožní login pomocí mojeID získají vyšší prestiž a uživatelé od nich budou oprávněně očekávat vyšší standard zabezpečení osobních údajů.

 • Neodrazujeme uživatele nutností klasické registrace.
 • Uživatel nemůže zapomenout přístupové údaje k vaší službě

Jistota existence uživatele

Registrovaní uživatelé mojeID jsou spolehlivější. Od těchto zákazníků se bude objednané zboží vracet méně často z důvodu např. neexistence doručovací adresy. Tím můžete ušetřit významnou část transakčních nákladů a promítnout tuto úsporu do propagace nebo snížení ceny.

 • Proces ověřování uživatele při zakládání mojeID prakticky vylučuje hromadné vytváření identit.
 • Diskusní fora mohou být velmi efektivně ošetřena proti nevhodnému chování uživatelů
 • Uživatelé mojeID procházejí několikastupňovou validací.

Provozovatel služby mojeID je nezávislá instituce

 • Službu mojeID vyvíjí a provozuje CZ.NIC, z.s.p.o. Jsme sdružení, které dlouhodobě podporuje českou i světovou internetovou komunitu.
 • Jsme správce české národní domény. Umožňujeme nejvyšší dostupné zabezpečení systému DNS pomocí DNSSEC, v objemu jeho implementace jsme první na světě.
 • Systém přihlašování pomocí mojeID budeme aktivně šířit mezi držiteli českých domén a provozovateli internetových služeb.